Donice z drewna betonowego

Późne śniadanie w ogrodzie, spotkanie z przyjaciółmi, będą dalekie od ideału kiedy nie zadbamy  o odpowiednie otoczenie. Granice między domem a ogrodem coraz bardziej się zacierają. Ogród staje się integralną częścią domu a na pewno już jego dopełnieniem i przedłużeniem.

Stworzenie przytulnego miejsca wypoczynku nie musi być ani kosztowne ani tym bardziej skomplikowane. Wystarczy, że sięgniemy po odpowiednie materiały, które swym wyglądem będą emitowały np. naturalne drewno a jednocześnie będą odporne na wiatr, deszcz i silne słońce.

Decydując się na organizację zacisznego kącika w ogrodzie warto sięgnąć po drewno betonowe, które świetnie sprawdza się w kształtowaniu krajobrazu małej architektury. Weźmy na warsztat donice wykonane z drewna betonowego. Ich niezaprzeczalną zaletą jest ich niepowtarzalny wygląd i przede wszystkim trwałość. Choć z wyglądu przypominają stare drzewo nadgryzione zębem czasu, są trwałe i pięknie komponują się z zielonym otoczeniem. Stają się naturalnym elementem ogrodu do którego zostały zaproszone. Ich kształt i wielkość można dowolnie dostosowywać zgodnie z potrzebami. Składana z czterech słupków i desek donica może mieć kształt prostokąta lub kwadratu a jej wymiary to wysokość około 50 cm a szerokość i długość mogą się wahać od 40 do 85 cm w zależności od potrzeb.

Donice wykonane z drewna betonowego mogą stanowić indywidualny element ozdobny w ogrodzie w którym zaaranżujemy sobie np. mini ogródek ziołowy zlokalizowany blisko miejsca gdzie chętnie grillujemy bądź też stanowić dodatek lub integralna część aranżacji z betonowych imitacji drewna np. tarasów, ścieżek, chodników.

Wielkość i trwałość donic pozwalają na nasadzenia w nich roślin karłowych lub miniaturowych, którym są w stanie zapewnić odpowiednie stanowisko do prawidłowego wzrostu a nam cieszyć się ich urodą.

Tak naprawdę sposób wykorzystania donic z betonu imitującego drewno może być bardzo wiele a wszystko zależy tylko od Waszej inwencji twórczej.