Deski z drewna betonowego

Betonowe deski imitujące naturalne drewno to materiał swym wyglądem przypominający naturalny surowiec, trwały, odporny na ścieranie. Doskonale sprawdza się w każdych warunkach doskonale radząc sobie z wiatrem, deszczem, śniegiem czy skwarem przy tym jest bardzo estetyczny i łatwy w utrzymaniu. Wręcz idealnie komponuje się z kamieniem , żwirem czy naturalną zielenią.

Ze względu na kształt wyróżnia się deski deskę długą grubości 4,5-5 cm i  długości i szerokości 75 cm na 25 cm, deskę średnią o grubości jak poprzednio długości 50cm i szerokości 25 cm, a także pień kwadratowy. Jego wymiary to grubość 4,5 -5 cm długość i szerokość 25 na 25 cm.

Betonowe deski imitujące drewno dostępne są w dość bogatej bazie kolorystycznej . Dostaniecie je Państwo w następujących kolorach: ciemny brąz z ciemnymi przebarwieniami  słojów, średni brąz z ciemnymi przebarwieniami słojów, jasny brąz (beż ) z ciemnymi przebarwieniami słojów a także w kolorze grafitowym.

Podstawowym zastosowaniem betonowych imitacji drewna są różnego rodzaju nawierzchnie jak: ścieżki , chodniki, tarasy, nawierzchnie pod altany, schody przed domem i w ogrodzie, dojścia do rabat, altan, huśtawek, wędzarni, basenów, oczek wodnych itp .

 W przypadku tarasów można pozwolić sobie na łączenie rożnej wielkości elementów (desek). Dzięki takiemu rozwiązaniu można uzyskiwać ciekawe wzory- wykorzystując przy tym również zróżnicowana kolorystykę. Ze wspomnianych betonowych desek można również zrobić murki czy podstawy do ławek i stołów ogrodowych jak również wykorzystać je do tworzenia donic ogrodowych.